Сторінка медичної сестри

Досконале й квітуче здоров’я є нормальним природним станом життя... Бог ніколи не створював хвороб і страждань: це винятково творіння людей. Хвороби виникають від того, що люди порушують закони, за якими вони повинні жити. Прийде час, коли головною метою лікаря буде зберігати здоров’я людей, а не намагатися лікувати їх, коли вони захворіли. І ще згодом прийде час, коли кожен буде своїм особистим лікарем. (Р. Грінс)

Медичне обслуговування дітей закладу дошкільної освіти забезпечують медичні сестри:

/Files/images/DSC_3786.jpg
Сестра медична старша Слуцька Г.І.
(стаж роботи на посаді – 43 роки)
/Files/images/DSC_3792.jpg
Медична сестра Півень О.О.
(стаж роботи на посаді – 15 років)


/Files/images/00000001/рр.jpg

Робота медичних працівників в закладі дошкільної освіти проводиться за наступними напрямками

  • щомісячний аналіз захворюваності по групах;
  • проведення антропометрії дітей;
  • проведення під час виникнення інфекційних захворювань, комплексу протиепідемічних заходів;
  • огляд дітей на педикульоз та виявлення шкіряних захворювань 1 раз на тиждень;
  • систематичне проведення роботи щодо профілактики виникнення гострих кишкових захворювань, контроль за особистою гігієною дітей;
  • проводення роботи з батьками щодо значення щеплень проти інфекційних захворювань;
  • організація роботи щодо сезонної профілактики ГРВІ, грипу (вживання фіточаїв, часнику, цибулі, лимонів, імунна гімнастика);
  • постійне здійснення контролю за санітарним станом приміщень;
  • організація роботи з працівниками, батьками та дітьми щодо необхідності дотримання здорового способу життя.

/Files/images/694418wufdj1bpht.gif

Створення умов для медичного обслуговування дітей в ЗДО

/Files/images/01/DSC07265.JPG Маніпуляційний кабінет /Files/images/01/DSC07273.JPGІзолятор /Files/images/01/DSC07279.JPG Кабінет медичної сестри


/Files/images/stock-illustration-9538872-exclamation-symbol-cartoon-style.jpg
До уваги батьків!

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування закладів дошкільної освіти не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв"язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного закладу дошкільної освіти та відвідувати його. (ст.15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").
Прийом дітей до закладу дошкільної освіти проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров"я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. (ст.15 Закону України "ПРо захист населення від інфекційних хвороб").

/Files/images/stock-vector--d-person-pointing-at-an-exclamation-mark-isolated-white-background-170830634.jpg 14.02.2022 Інформація для батьків "Небезпечна інфекція, проти якої немає ліків" (батькам про поліомієліт)

/Files/images/stock-vector--d-person-pointing-at-an-exclamation-mark-isolated-white-background-170830634.jpg Інфекційні захворювання. Інформація медичної сестри (вкладення)

/Files/images/stock-vector--d-person-pointing-at-an-exclamation-mark-isolated-white-background-170830634.jpg Вітряна віспа. Інформація медичної сестри (вкладення)

/Files/images/stock-vector--d-person-pointing-at-an-exclamation-mark-isolated-white-background-170830634.jpg Віруси Коксакі. Інформація медичної сестри (вкладення)

Поради медичної сестри


/Files/images/stock-illustration-9538872-exclamation-symbol-cartoon-style.jpg
Пам'ятка для батьків

5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ – МОН ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я .

“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

· попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар

· нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)

· попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки

· просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

· посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення

· важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптомиінфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:

У разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

· мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук

· під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя

· не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

· не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Грип – це гостре вірусне захворювання, яке передається через повітря від хворої людини до здорової при розмові, чханні, кашлі. З кожним роком зростає число випадків з тяжким чи атиповим перебігом.
Рекомендації щодо профілактики захворювання на грип:
- Проводьте профілактичні щеплення, попередньо проконсультувавшись з дільничним терапевтом, або сімейним лікарем;
- Уникайте місць великого скупчення людей ;
- При кашлі або чханні , необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання потрібно викинути у смітник;
- Часто мийте руки з милом. Ефективно діє протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт.
- Намагайтеся не торкатися очей, носа та рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника вірусу в організм.
- Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання.
Якщо в сім’ї хворий на грип, необхідно:
- Ізолювати його в окреме приміщення (кімнату);
- Обмежити доступ до хворого членів родини;
- Під час спілкування з хворим необхідно надягати маску (респіратор), яку потрібно змінювати кожні 4 години;
- У хворого на грип повинен бути окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни;
- Регулярно провітрюйте приміщення, та підтримуйте чистоту;
- По можливості, проводити бактерицидне знезараження повітря за допомогою ультрафіолету;
Протягом усього гострого періоду хворий повинен дотримуватись суворого ліжкового режиму.

/Files/images/stock-illustration-9538872-exclamation-symbol-cartoon-style.jpg Головне про педикульоз!!!

Pediculus capitis, інакше головна воша, передається контактно-побутовим шляхом через спільне використання гребінців, носіння чужих головних уборів; головні воші від хворого на педикульоз до здорової людини можуть передаватися при використанні одного ліжка та подушок. Діти потрапляють у групу ризику, тому що часто порушують правила індивідуальної гігієни або ж не достатньо знають про них.
Одна головна воша за своє життя здатна відкласти більше сотні яйіц-гнид. Самка приклеює гниди до основи волосини хітиновим речовиною; через сірувато-білого забарвлення у людей з темним волоссям гниди більш помітні. Педикульоз найбільш часто вражає волосяну частину голови, рідше брови, вуса, бороду.
Молоді воші, які з'являються через 5-6 днів, вже до третього тижня свого життя готові до розмноження. Головні воші є кровососущими, але людську кров вони використовують для того, щоб відтворити потомство. Їхні укуси досить болючі, а ферменти слини, що потрапляють в ранку при укусі, викликають свербіж. Хворі розчісують уражені педикульозом ділянки, це приводить до вторинних інфекцій, тому що місце укусів є вхідними воротами гноєродної мікрофлори, що може викликати пієлодермію та інші шкірні захворювання.
Педикульоз при відсутності лікування приймає запущені форми – голова пацієнта покрита гнійними корочками регіонарні лімфовузли збільшуються. При огляді виявляється велика кількість гнид і дорослих вошей.

Сучасні методи лікування та діагностики педикульозу

Раніше використовувалася тривала терапія, при якій був неодноразовий контакт з подразнюючим шкіру речовинами, такими як гас і бензилбензоат. Але така терапія не діє на гнид, а тому лікування педикульозу доводилося повторювати, або збривати волосся.
Сучасні методи лікування засновані на застосуванні препаратів, які містять в якості активної речовини малатион, перметрин і фенотрін. Ці препарати відпускаються в аптеках без рецепта і в нашій країні випускаються під торговими назвами педілін, пара-люкс, спрей-люкс, ніттефор та інші.
Різноманітність форм випуску і простота в застосуванні дозволяє швидко усунути педикульоз, препарати випускаються у вигляді емульсій, спреїв і аерозолів. Дія препаратів заснована на ураженні нейронів паразита, внаслідок чого і відбувається загибель вошей і гнид. Вони не мають запаху і не бруднять одяг, що дає хворим на педикульоз відчуття психологічного комфорту під час лікування.
Зазвичай достатньо одноразового застосування, але для більшої впевненості в лікуванні (у першу чергу це необхідно пацієнтові) доцільніше дворазове застосування препарату. Обсяг флакона і безпека активної речовини дозволяє провести обробку осіб, контактних з хворим на педикульоз, для членів сім'ї профілактична терапія є обов'язковою. Одночасно з лікуванням проводять і обробку речей. Речі або підлягають знищенню, або їх перуть з використанням вищеперелічених препаратів, Кип'ятять, і кілька разів пропрасовують з обох сторін. У стаціонарних умовах речі обробляють антисептиком або автоклавують.
Лікування педикульозу у маленьких дітей краще проводити без використання препаратів, хороший ефект дає просте вибиривання з волосся гнид .

Профілактика педикульозу

Воша не може літати або стрибати, а тільки повзати. Переважно діти, заражаються тоді, коли вони притуляються один до одного головами. Крім того, передача педікульозу відбувається через головні убори , подушки, ковдри, гребінці, щітки для волосся або м`які іграшки. Коли діти міняються шапками або куртками чи просто вішають їх поруч в дитячому садку чи школі, воші легко переходять від одного господаря до іншого.
Якщо ви вирішили підстригти малюка у перукарні, не поспішайте садовити його у крісло; спочатку придивіться, чи обробляють тут інструменти для стрижки волосся після того, як зробили зачіску попередньому відвідувачу. У громадських місцях, транспорті та просто на вулиці намагайтеся триматися подалі від неохайних людей. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим як її надягти, продезинфікуйте, а потім ще й ретельно виперіть.

Не займайтеся самолікуванням !
При появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря!

Кiлькiсть переглядiв: 1261